1.1.2016 Andrlův chlum

Novoroční výstup na Andrlův chlum

1.1. 2016

Nový rok - nová trasa. S tradičním cílem. Pořadatel KČT Ústí nad Orlicí.

Začali jsme po skupinkách. Jako třetí, poslední skupina jsme kontrolovali stopy předchozích v poprašku čerstvého sněhu. Jestli se nám někdo nevydal na scestí. Šli jsme ze Sloupnice, kolem svatého Antoníčka. Tady jsme se dvě skupinky spojili. Přes chatky na Mandlu a Řetovou, kolem zabitého na Andrlův chlum. Tady se nám povedlo nemožné. Po chvíli jsme v našlapané chatě utrhli místa pro náš sedmičlenný kolektiv. To už tu na nás čekali i první dva naši členové. Takže na Novoročním výstupu na Andrlův chlum měl KČT Sloupnice devítičlenné zastoupení. A také spoustu známých ze všech možných míst. Po nějaké tom jídle, pití, oddechu a spoustě vzájemných srdečných pozdravů, jsme si vybrali zpáteční trasu. Po zamrzlých kalužích jsme se proklouzali na Kozlovec a okrajem Řetové jsme došli na Presy. Tady už byl nejvyšší čas ulevit našim nej... členům. Do přivolaného odvozu nastoupili ti nejmladší a jako doprovod i nejstarší chodci. Zatímco průměrní šli pěšky znovu ke svatému Antoníčku, zkontrolovat zápis v návštěvní knize z rána. Co kdyby tam byly hrubky. Se soumrakem jsme vyšli z lesa, prošli Sloupnicí a započítali si tak prvních 25 fajn kilometrů roku 2016.

na cizích akcích 2016