o nás / aktuálně

1.1. 2024 Babí lom, Anrdlův chlum

Novoroční výstup na Andrlův chlum

1. leden 2024

KČT Ústí nad Orlicí pořádá každý rok Novoroční výstup na Andrlův chlum. Tento byl již 25 a zúčastnili jsme se ho v počtu tří osob. Počasí bylo bez deště, jenom trochu blátivo. Délka trasy 14,5km.

Kolářovi

Novoroční výstup na Babí lom

1. leden 2024

Klub turistů a lyžařů Brno a TOM Horolezčata pořádají už 52. ročník Novoročního výrtupu na Babí lom. Protože je celkem teplo, bez deště nebo sněhu, bude pěkné se projít. Vlakem jsme dojeli do České a šli přes Lelekovice na rozhlednu na jižním vrcholu. A po hřebínku na hlavní vrchol, kde čekala část organizátorů. Pak jsme sešli k lelkovadlu, tam jsme se zbavili lelků, koupili novoroční čtyřlístek a pokračovali na Vranov. Občerstvení proběhlo k maximální spokojenosti v samoobslužném baru Na Gruntě. Trasu jsme ukončili v Adamově na zastávce a vlakem se vrátili k domovům. 11km.

Bečička

Na cizích akcích 2024

oflenda, předvánoční ladění

Předvánoční ladění

18. listopadu 2023

Blíží se nám advent, s tím i vánoce, bude potřeba něčím ozdobit stromek. Mezi Skutčí a Hlinskem je vesnice Mrákotín, jeho část se jmenuje Oflenda a tam sídlí firmička Koulier. A právě Koulier vyrábí skleněné vánoční ozdoby. Prohlídli jsme si celý výrobní proces a pak jsme si mohli dozdobit jejich výrobky. A komu to netsačilo, dokoupil si ozdoby podle potřeby. Bylo těžké odolat.

Další fáze zájezdu – přejezd do Hlinska na oběd. Prošli jsme Betlém, a protože U Huberta bylo plno, šli jsme do penzionu Pod tvrzí. Opět dobrá volba.

A na závěr jsme se vydali prozkoumat planetu. Planetu Hlinsko. Jde o zábavně vzdělávací centrum v budově bývalé Ety.

Vzhledem k velmi nejistému počasí byl program zvolený především po vnitřních prostorách jen s krátkými venkovními přechody. I tak jsme měli na počasí štěstí. Bez deště či sněhu. A pak už jsme se spokojeně vraceli domů. Zájezd s účastí 35 lidí zařídila Jana Havlíčková.

pěší 2023

tajný výlet Litomyšl 2023

Tajný výlet Litomyšl 2023

16. prosince

Další rok nám končí, nezbývá než se s ním pěkně rozloučit. Pustili jsme se do toho v počtu 19 osůbek pod vedením Martiny Šedové a Blanky Bezděkové. Sraz byl jako už mnohokrát na autobusáku. Kde jinde, když pojedeme autobusem. A to až do Končin. A pak už pod rouškou tmy pěšky. Do Kornic, dál kolem židovského hřbitova, po Lánech, s pár drobnými úhybnými manévry, kvůli ztížení odhadu cíle, ke Smetanovu domu a po Valech, kolem pomníku bývalé synagogy do restaurace U Medvěda. Tam jsme se s letošní společnou turistikou rozloučili a na návrat jsme se rozdělili. Kdo měl možnost, přidal si k 6 kilometrům cesty do Litomyšle 7-10 dalších při návratu. Někdo musel příjemné počasí na cestu oželet a přivolat si vozítko.

Tak a teď se těšme na následující sezonu!

pěší 2023