Sloupenskými lesy 2024

50. ročník turistického pochodu

Sloupenskými lesy

8. května 2024

Na jubilejní ročník našeho pochodu dorazilo 1335 turistů. Přilákalo je příjemné počasí, naše dlouhodobá snaha dobře zvládnout celou organizaci a možná i setrvačnost. Mnoho lidí totiž přichází pravidelně už hodně roků, ale také se objevují i turisté, kteří k nám zavítali poprvé. Na delších trasách byla kontrola s občerstvením v hospodě Na konci světa v Řetůvce a pak společná s nejkratší osmičkou, na Vilámovském kopci.

Trasy:

Pěší - 8; 15; 25 a 50km průchozí

Cyklo - 20; 40; 60; 80 a 40km orientační

Na hřišti byl opět pestrý doprovodný program a tradiční občerstvení. Cílová odměna medaile s výroční samolepkou. A ještě důležitá věc: Děkujeme všem ukázněným a milým návštěvníkům; jejich přízeň nás těší. Našim členům, kteří dobrovolně tráví celý den prací pro ostatní, pro některé z nás to znamená i několik dní či týdnů. Důležitá je i dlouhodobá vstřícnost ZD Sloupnice a Obecního úřadu. Podpora od našich sponzorů i ochota majitelů okolních pozemků, kteří nám dovolují parkování aut. Letos přijel i autobus.

Doprovodný program: Modrý den (country hudba), skákací hrad s dobrovolným vstupným, kouzelník, malování na obličej, jízdy v kočáře s koňským spřežením, ukázka dravých ptáků, přehlídka vozů Corvette, měření tělesných funkcí, historické pohlednice Sloupnice, připomínka výročí pochodu (staré diplomy, medaile a odznaky).

Hry pro děti na trase 8km a pro 15+25km výškovnice ČR (sloupek se štítky nadmořských výšek různých našich hor, pramenů, či přehrad. Od špice vysílače na Pradědu po dno dolu Bílina)

fotky příprava:

fotky pochod:

Nahoru na horu 2024 Kamenec

Nahoru na horu – 2024

Kamenec, Novohradské hory

4. května

Dakší ročník seriálu výstupů na některé vybrané vrcholy České republiky odstartoval v Novohradských horách. Startovní místo bylo v obci Pohoří na Šumavě. První bod programu byl nejvyšší vrchol české časti pohoří, Kamenec 1072 m.n.m. Potom jsme se pohybovali po státní hranici, kousek i po Rakouské straně, to k prameni Lužnice, podívali jsme se i na český někde zvaný falešný pramen Lužnice a nakonec jsme sestoupili zpět do Pohoří na Šumavě. Navzdory předpovědi bylo jasné počasí. Délka 15km, převýšení 300m.

ukliďme česko 24

Ukliďme Česko

6. dubna 2024

Obecní úřad Sloupnice zorganizoval úklid příkopů kolem příjezdových cest od odpadků. Zúčastnily se soukromé osoby, kterým není lhostejný stav jejich okolí i zástupci různých dobrovolných organizací. ČČK, Myslivci, turisté.

akce a události 2024

pěší 50km

Popis pěší 50 km 2024

Začátek

Vyrazíte samostatně bez registrace z Ústí n. Orl.-žst po červené značce směrem U Tří kaprů, Na Ostrově. Tady doprava po modré, Mendrik, Nad Vlčím dolem, Řetůvka, ještě asi 1,5km a z modré odbočíte na vlastní značení odleva do kopce spolu s trasou 15km. Červené fáborky vás dovedou na žlutou značku. Po ní dojdete na Vilámovský kopec a společně se všemi ostatními trasami do Sloupnice na hřiště.

10km trasy

Tady je zázemí pochodu, zaregistrujete se, zároveň obdržíte cílovou odměnu, občerstvíte se a můžete pokračovat po červených fáborkách s trasou 25km kolem mechanizačního střediska ZD. Údolí Vlčkovského potoka vás dovede na silnici č.360 a na zelenou značku, vydáte se po ní doleva. Vlčkov-rozc,bus. Odbočíte doprava na modrou značku. Vlčkov-obec,Vyvažadla-rozc.,

20km trasy

Tady doprava po žluté směr U Zhoře, Zhořský kopec. Zde po zelené doprava Nad Svinnou, Na Šklíbandě, Kozlov-bus, Kozlovský kopec-rozc., Nad Zlatou studánkou, Nad Janovem.

30km trasy

Dál rovně po žluté Mendryka, Gajer-bus., (pozor! stavba D35 - zvažte úpravu své trasy) Brlenka, Sněžník,

40km trasy

Na Stráni, Studánka Pod Strání, Svitavy-bus., Svitavy-nám. Do cíle po modré směr Svitavy-žst.