zahájení tur. sezony Žamberk 2024

Zahájení turistické sezony Žamberk

23. března 2024

Tentokrát jsme jeli na zahájení samostatně vlastními auty. Bylo nás jménem spolku 8. Oficiální část zahájení se konala v Muzeu starých strojů. To jsme si také prohlédli, navštívili jsme městské muzeum, kostel sv. Václava a celou městskou památkovou rezervaci. Prošli si organizátory připravenou trasu 14km směrem na Líšnici. Ze začátku s krásným počasím, odpoledne s přeháňkou a prudkým ochlazením. A příště - do Holic.

vycházka 2024

Vycházka ke kontrole tras

3. března 2024

V 9:00 jsme vyrazili ze hřiště, ověřit si průchonost těch úseků tras, které chceme v květnu použít při pochodu a které bude nutné proznačit. Vybrali jsme si úseky v délce 17km. Šli jsme čtyři. Ten počet bude zřejmě na pěší turistickou část pochodu stačit.

pěší 2024

1.1. 2024 Babí lom, Anrdlův chlum

Novoroční výstup na Andrlův chlum

1. leden 2024

KČT Ústí nad Orlicí pořádá každý rok Novoroční výstup na Andrlův chlum. Tento byl již 25 a zúčastnili jsme se ho v počtu tří osob. Počasí bylo bez deště, jenom trochu blátivo. Délka trasy 14,5km.

Kolářovi

Novoroční výstup na Babí lom

1. leden 2024

Klub turistů a lyžařů Brno a TOM Horolezčata pořádají už 52. ročník Novoročního výrtupu na Babí lom. Protože je celkem teplo, bez deště nebo sněhu, bude pěkné se projít. Vlakem jsme dojeli do České a šli přes Lelekovice na rozhlednu na jižním vrcholu. A po hřebínku na hlavní vrchol, kde čekala část organizátorů. Pak jsme sešli k lelkovadlu, tam jsme se zbavili lelků, koupili novoroční čtyřlístek a pokračovali na Vranov. Občerstvení proběhlo k maximální spokojenosti v samoobslužném baru Na Gruntě. Trasu jsme ukončili v Adamově na zastávce a vlakem se vrátili k domovům. 11km.

Bečička