ukliďme česko 24

Ukliďme Česko

6. dubna 2024

Obecní úřad Sloupnice zorganizoval úklid příkopů kolem příjezdových cest od odpadků. Zúčastnily se soukromé osoby, kterým není lhostejný stav jejich okolí i zástupci různých dobrovolných organizací. ČČK, Myslivci, turisté.

akce a události 2024

zahájení tur. sezony Žamberk 2024

Zahájení turistické sezony Žamberk

23. března 2024

Tentokrát jsme jeli na zahájení samostatně vlastními auty. Bylo nás jménem spolku 8. Oficiální část zahájení se konala v Muzeu starých strojů. To jsme si také prohlédli, navštívili jsme městské muzeum, kostel sv. Václava a celou městskou památkovou rezervaci. Prošli si organizátory připravenou trasu 14km směrem na Líšnici. Ze začátku s krásným počasím, odpoledne s přeháňkou a prudkým ochlazením. A příště - do Holic.

pěší 50km

Popis pěší 50 km 2024

Začátek

Vyrazíte samostatně bez registrace z Ústí n. Orl.-žst po červené značce směrem U Tří kaprů, Na Ostrově. Tady doprava po modré, Mendrik, Nad Vlčím dolem, Řetůvka, ještě asi 1,5km a z modré odbočíte na vlastní značení odleva do kopce spolu s trasou 15km. Červené fáborky vás dovedou na žlutou značku. Po ní dojdete na Vilámovský kopec a společně se všemi ostatními trasami do Sloupnice na hřiště.

10km trasy

Tady je zázemí pochodu, zaregistrujete se, zároveň obdržíte cílovou odměnu, občerstvíte se a můžete pokračovat po červených fáborkách s trasou 25km kolem mechanizačního střediska ZD. Údolí Vlčkovského potoka vás dovede na silnici č.360 a na zelenou značku, vydáte se po ní doleva. Vlčkov-rozc,bus. Odbočíte doprava na modrou značku. Vlčkov-obec,Vyvažadla-rozc.,

20km trasy

Tady doprava po žluté směr U Zhoře, Zhořský kopec. Zde po zelené doprava Nad Svinnou, Na Šklíbandě, Kozlov-bus, Kozlovský kopec-rozc., Nad Zlatou studánkou, Nad Janovem.

30km trasy

Dál rovně po žluté Mendryka, Gajer-bus., Brlenka, Sněžník,

40km trasy

Na Stráni, Studánka Pod Strání, Svitavy-bus., Svitavy-nám. Do cíle po modré směr Svitavy-žst.