zahájení tur. sezony Lanškroun 2023

Zahájení turistické sezony Lanškroun 2023

25. března

22 členů KČT Sloupnice i spřízněných nečlenů vyrazilo do Lanškrouna slavnostně zahájit letošní turistickou sezonu. Jeli jsme objednaným autobusem. Rozdělili jsme se do několika skupin a užívali jsme si program a trasy připravené organizátory. Prošli jsme památky města, obešli jsme NS Lanškrounské rybníky a navštívili poutní místo Mariánskou horu a rozhlednu Mariánku. A stejně pestrá byla i nabídka na téma počasí. Vítr, déšť i slunce.

Účast na zahájení zařídili Jana a Pavel Havlíčkovi.

fotky:

 

na cizích akcích 2023

vycházka 2023

Vycházka březen 2023

19. března jsme se šli seznámit s trasou plánovanou na letošní pochod Sloupenskými lesy. Ze hřiště nás vyrazilo 9 a na Vilámovském kopci se nás ujali organizátoři vycházky Jarda a Maru Kolářovi. Takže nás bylo jak Klabzubáků 11. Slunečné počasí a příjemná atmosféra nás provázeli po celou cestu, 17km.

 

fotky:

 

pěší 2023

 

 

Drozdovská pila 2022

Drozdovská pila
30. 4. 2022

Na čarodějnice roku 2022 vycházel 34. ročník drozdovské pily.
Byl jsem domluven s kamarádem z Rybníka a jeho manželkou.
V Ústí na startu jsme se ještě náhodně potkali s Martinem Hlávkou ze Sloupnice. Takže jsme vyrazili nakonec ve čtyřech.
Vybrali jsme si jako vždy delší 100 km dlouhou trasu. Trasa je neměnná a proto ji už známe z paměti. Vyrážíme z náměstí z Ústí nad Orlicí po cyklostezce do Letohradu a do Dolní Čermné. Tady se zastavujeme v první občerstvovací stanici v restauraci „Céčko“. Po doplnění tekutin vyrážíme směrem Horní Čermná a do Sázavského údolí, Výprachtic a do Štítů. Tady v cukrárně na náměstí máme další zastávku. Zákusek a kafe. Ze Štítů jedeme údolím říčky Březná a k Drozdovské pile. To je další občerstvení a oběd na trase. Po jídle a odpočinku pokračujeme na Hoštejn, Tatenice a do Žichlínku. Tady v závodní jídelně je oficiální cíl. Sedí tady opravdu velké množství cyklistů a vedou družné hovory.
Jdeme nahlásit dojetí do cíle a někteří si odnáší upomínkové předměty za účast, když bylo jejich pořadové číslo vylosované v tombole. Dáváme si cílový guláš a pivo. Po dostatečném odpočinku se přesouváme i do našeho cíle a to je restaurace na hřišti v Rybníce. Máme najeto ze Sloupnice už 95 km. Tady už zapalují čarodějnice a tak je nejvyšší čas dát si s Martinem i poslední kus cesty do Sloupnice a jít na „naše“ čarodějnice. Doma tachometr ukazuje ujetých 116 km za dnešek. Takže se musíme zkulturnit a šup na čarodějnice….

Akci pořádá KČT Ústí nad Orlicí.

Za KČT Sloupnice Miloslav Šeda.

foto:

 

 

na cizích akcích 2022    

Další informace