Krušné hory 2022

Zájezd do Krušných hor

Ve dnech 2. až 5. července 2022 náš klub uspořádal zájezd do Krušných hor. Odjezd byl v 05:00 hodin. Po ubytování v rekreačním zařízení v obci Mariánská jsme vyrazili na první túru, a to na vrchol hory Plešivec (1029 m). Z Plešivce jsme vyrazili do Abertam, kde jsme si prohlédli městečko (zde byla v tento den pouť) a Perninské rašeliniště. Poté nás autobus odvezl zpět na ubytování.

Druhý den po snídani, nás autobus odvezl do Hřebečné, kde jsme nastoupili na cestu A. Güntera, která nás zavedla nádhernou krajinou Krušných hor až na Boží Dar. Zde jsme se naobědvali a dále vyrazili na nejvyšší horu Krušných hor Klínovec (1244m). Po návštěvě místní rozhledny jsme se svezli lanovkou do Jáchymova, kde na nás čekal náš autobus.

Třetí den jsme odjeli do Jáchymova, odkud jsme se vydali na naučnou stezku Jáchymovské peklo. Tato stezka jde po stopách již zavřených uranových dolů, ve kterých v minulém režimu pracovali převážně političtí vězni. Po absolvování této stezky, a prohlídky štoly č. 1, jsme odjeli do Horní Blatné na prohlídku přírodní památky Vlčí jámy a poté na rozhlednu Blatenský vrch. Na ubytování jsme dorazili  až v 18:00 hodin.

Poslední den jsme se ráno sbalili, a chtěli odjet do Karlových Varů. Bohužel jeden z našich členů zájezdu, který se na poslední túře zmrzačil, odmítl opustit WC, kde se proti své vůli uzamknul, takže vyprostit ho musel pan domácí za pomocí elektrického nářadí. Naštěstí k většímu zdržení nedošlo, takže jsme mohli vyrazit. Bohužel v době našeho zájezdu se ve Varech konal filmový festival, takže město bylo nacpané k prasknutí. Cílem návštěvy nebyla jen prohlídka města a léčivých pramenů, ale především výstup na rozhlednu Diana. Někteří to vzali pěšky a někteří vyjeli nahoru zubačkou. Z Karlových Varů jsme odjeli v 15:00hodin. Do Sloupnice jsme přijeli v 19:00 hodin.

Po celou dobu našeho zájezdu panovalo nádherné slunečné počasí, v místě ubytování byl i bar, takže jsme vždy poseděli, popili a zahrály na kytary. Někteří členové našeho zájezdu měli svůj vlastní cyklistický program. Ubytování bylo skromné, ale nikomu to snad nijak moc nevadilo.

Zájezd za KČT Sloupnice uspořádali manželé Havlíčkovi

fotky:

 

pěší 2022

Další informace