1.1. 2024 Babí lom, Anrdlův chlum

Novoroční výstup na Andrlův chlum

1. leden 2024

KČT Ústí nad Orlicí pořádá každý rok Novoroční výstup na Andrlův chlum. Tento byl již 25 a zúčastnili jsme se ho v počtu tří osob. Počasí bylo bez deště, jenom trochu blátivo. Délka trasy 14,5km.

Kolářovi

Novoroční výstup na Babí lom

1. leden 2024

Klub turistů a lyžařů Brno a TOM Horolezčata pořádají už 52. ročník Novoročního výrtupu na Babí lom. Protože je celkem teplo, bez deště nebo sněhu, bude pěkné se projít. Vlakem jsme dojeli do České a šli přes Lelekovice na rozhlednu na jižním vrcholu. A po hřebínku na hlavní vrchol, kde čekala část organizátorů. Pak jsme sešli k lelkovadlu, tam jsme se zbavili lelků, koupili novoroční čtyřlístek a pokračovali na Vranov. Občerstvení proběhlo k maximální spokojenosti v samoobslužném baru Na Gruntě. Trasu jsme ukončili v Adamově na zastávce a vlakem se vrátili k domovům. 11km.

Bečička