o nás / aktuálně

Vysoké Tatry 1999

zájezd - Vysoké Tatry

2. - 5. července 1999

Počasí bylo výborné po celé 3 dny. Ubytování v Popradu nemělo chybu. A tak záleželo na každém z nás, jakou trasu, co do náročnosti si vybere.

Někteří z nás hned první den pokořili Kriváň, Solisko, Štrbské pleso, Popradské pleso. odměnou všem byly krásné výhledy. Večerní prohlídka Popradu byla také zajímavá.

Druhý den se šlapalo ze Starého Smokovce na Hrebienok, Priečne sedlo, Zbojnickou chatu a zpět na Hrebienok. Druhá část šla z Hrebienku na Sliezký dom, Velické pleso a zpět do St. Smokovce. Opět velmi krásné počasí i výhledy. Večer kulturní program dle vlastního výběru a chuti.

Třetí den bylo počasí opět nádherné a tak každý zvážil zbytky sil a vybral si dle svých možností. Někdo zvolil Tatranskou Lomnici - Skalnaté pleso. Někteří z nás se poprvé dostali na Lomnický štít. Odměnou za finančně náročnější cestu lanovkou, byly neopakovatelné výhledy na krásu horských štítů i údolí, kde se téměř ztrácely chaty a plesa. Také přirozená horská skalka a kytičky v této výšce jsou úžasné. Dále jsme zdolali Velkou Svišťovku (svišti nebyli doma).

Výborně naladěni a příjemně unaveni jsme se vraceli ve večerních hodinách domů.

Zájezd připravil J. Matějka.

fotky:

 

pěší 1999 

Další informace