biatlon 2017

Domácký srandabiatlon 2017

Celých pět zim trvala pauza v pořádání „domáckého srandabiatlonu“. Ale letošní sněhové podmínky konečně umožnili dlouholetému aktivnímu milovníkovi biatlonu, Ladoj Chlebounovýmu uspořádat další ročník oblíbeného „závodu“. Zařizuje ho jen z vlastní vůle, chuti a iniciativy, bez jakékoliv podpory oficiálních organizací. A podařily se dokonce dva díly. Bývá to tak: Závodník na startu vyfasuje dřevěnou atrapu pušky se kterou oběhne organizátory předem prošlápnutý okruh o délce cca 800m. Dojede na odstavnou plochu, po dobu závodu sloužící jako střelnice, na místo „dřevěné bambitky“ si půjčí vzduchovku a střílí vleže na štůs dříví. Tam jsou terče. Podle počtu netref obíhá trestná kola, už zase s „bambitkou“ a pak se napojí na okruh. Po jeho oběhnutí následuje střelba ve stoje. Po ní trestná kola dle zásluh, plus jedno povinné trestné kolo pro každého místo velkého okruhu a hurá do cíle. Běhá se klasickým stylem, soupaží, nebo stromečkem. Všichni závodníci žasnou nad tím jak ten klacek při běhu furt překáží. A kolik dá práce zadýchanému člověku uhlídat na mušce aspoň ten štůs dříví když už ne terče. . . atd. Samozřejmě nejen organizátoři ale i závodníci měří čas, počítají zásahy a trestná kola, dohlíží, aby jel každý se zbraní, chystají pětici diabolek, staví terče a podobně. Jde o srandu, ale vášně planou.

7. leden 2017

Vítězem tohoto kola závodu byl mráz. Ono totiž při teplotě víc než -10°C nacpat diabolku do hlavně zkřehlýma prstama není žádná sranda. Tedy alespoň pro závodníka. Ostatní se na jeho úkor baví slušně, do chvíle než dojde řada na ně. Zúčastnilo se asi 16 závodníků a nešlo jen o pánskou jízdu. Byla i kategorie žen. Stupně vítězů: 1. Petr Bartoň 2. Luďa Štarman 3. Míra Bohunek. Za turisty závodili 4 členové a víceméně obsadili krásný střed výsledkové listiny.

4. únor 2017

Z extrému do extrému, tak by se dalo charakterizovat biatlonové počasí. Tentokrát nad námi vítězil těžký rozbředlý firn. Kdo se neudržel ve stopě – lehl. Pádů byla solidní přehlídka. Do organizace akce se v ještě větší míře zapojili závodníci, kteří na střelnici sehnali sklápěcí terče místo špalíčků, půjčili více zbraní . . . Opět nešlo jen o pánskou jízdu a byla i kategorie žen. Zúčastnilo se 17 závodníků. Stupně vítězů: 1. Petr Bartoň 2. Mirek Vašina 3. Kupka. Za turisty závodilo 5 členů.

 

fotky:

na cizích akcích 2017

Další informace