zahájení turistické sezony Pardubice

Zahájení turistické sezóny 2017 v Pardubicích

 

Sobota 25. března 2017.

A je tu jaro! A s jarem se probouzejí i turisté. Ne, že by spali, jen se proměnili z lyžařů, prknařů a běžkařů zpátky v chodce. Tentokrát jsme jarní sezonu zahájili v Pardubicích.

Po vyslechnutí proslovů a zdravic hodnostářů města i Klubu Českých turistů a zhlédnutí vystoupení country skupiny Colaps (upřímně nevím proč si zvolili tento název, když vlastně hráli celkem dobře), jsme se vydali na jeden z cílů – Kunětickou horu. Cesta alejí statných stromů vinoucích se kolem slepého ramene řeky Labe, byla neskutečným relaxačním zážitkem. Úplně jiný druh zážitku na nás čekal v Perníkové chaloupce pod hradem. V místní restauraci jsme se setkali s protesty proti elektronické evidenci tržeb. V rámci boje s EET nám byl k již tak velké útratě nemilosrdně naúčtován další poplatek. Žijeme zkrátka v pohádkovém světě. Inu, vždyť i ta Lakomá Barka ze slavného Werichova Fimfára se snažila si přivydělati. Ještě jsme si prošli celou městskou památkovou rezervaci s překrásně opraveným zámkem. Mě osobně nejvíce uchvátil architektonický skvost – Winternitzovy automatické mlýny arch. Josefa Gočára.

Cestou domů jsme se zastavili na „křižovatce řek“ Loučné a Zadní Lodrantky. Jedná se o Sezemický akvadukt se dvěma mostními oblouky, který je považován za velkou raritu.

Tímto bych chtěl popřát všem náruživým chodcům hodně ušlapaných kilometrů třebas na Pochodu Sloupenskými lesy, či v červnu při „hledání tajemného hradu v Karpatech“.

pd

fotky

 

na cizích akcích 2017

Další informace