Lanškrounská kopa 2017

Lanškrounská kopa 2017

9. září 2017

Kvůli malému počtu zájemců je už zase zrušený dětský výlet. Ale pár zájemců o výlet si našlo svůj turistický program: na Kopu!

Na zastávce U Studánky počkali na cyklobus a po divočejší jízdě plně našlapaným autobusem vystoupili v Lanškrouně. U prezentace nával lidí, ale zvládlo se to. Trochu bylo potřeba se před cestou rozehřát, to se povedlo z různých zdrojů u různých stánků.

Maličko šok bylo značení – tedy spíš neznačení tras. Jasně, každý rok stejné trasy a asi opravdu není kde zabloudit, ale že by třeba nějaká šipka směr pochodu aspoň hned z náměstí? Asi by se k nám měli jít poučit. Pro toho, kdo k nim přijede poprvé a nezná okolí je to trošku šok. No naštěstí šli davy lidí (5754 účastníků celkem) a my za nima. Takže pohoda. Počasí nakonec během dne taky pohoda. Takže už nebylo potřeba se zahřívat a došlo i na krátké rukávy. Příroda i výhledy – z rozhledny na Kypuši, přesto že není vysoká – neměly chybu. A ty davy lidí se nějak rozprchly po trase a po lese, takže to bylo super. Pohádkový les se nám všem, no a hlavně malým „Šedákům“ hodně líbil! Je fajn, že jsou lidi, kterým nevadí se ustrojit do pohádkových kostýmů a být tam pro radost těm nejmenším.

V cíli trasy, znovu na náměstí, mraky stánků s občerstvením, různé ceny, různá kvalita, ale hlavně takové množství, že nikdo nemohl odejít hladový. Bohatý doprovodný program, různé hudební skupiny, opět různé kvality, na nás až moc hlučné, módní přehlídky, tance … Je vidět že sponzorů se kolem Kopy točí velké množství, od počátku si tím programem při pochodu nahrazují neexistující pouť. Ale musela by to být nuda, kdyby byly všechny pochody na jedno brdo. Já jim jedničku nedám, ale každý si tam najde to, co sám hledá a nám se šlo opravdu dobře. 5 i 10km a proto jsme tam jeli. Milena, Maru, Blanka, Martina a Adam s Davidem.

 

foto

na cizích akcích 2017

Další informace

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich