Sloupenskými lesy 2014

40. ročník turistického pochodu

Sloupenskými lesy

8. května 2014

Jubilejní čtyřicátý ročník, zpestřený originálními trasami 40 km.

Pro cyklo 40 km dostali účastníci popis trasy formou nákresu jednotlivých křižovatek se směrem kudy projet a kilometrovou vzdáleností k další načrtnuté křižovatce. Ale žádné informace o městech, vesnicích či místech kam se dostanou. Orientovali se výhradně křižovatku po křižovatce.

Pěší 40 km byla určena především pro přespolní. Trasa jako jediná z nabídky nezačínala ve Sloupnici. Účastníci vyráželi bez prezentace, samostatně v Chocni od nádraží ČD. Podle popisu předem zveřejněného na našich stránkách se po turistických značkách dostali do Sloupnice na hřiště. Teprve zde, na 25. kilometru se přihlásili k prezentaci a zároveň obdrželi odměnu. Pak pokračovili stejným způsobem do cíle do Ústí nad Orlicí na vlakovou zastávku.

trasy:

pěší - 8, 15, 25, průchozí 40 km

cyklo - 20, orientační 40, 60,80 km

kontroly a občerstvení na trasách byly U sv. Antoníčka a na Vilámovském kopci. Na hřišti hrála skupina PONY EXPRES a na dvakrát proběhlo pátrání Četnického sboru Pardubice. Raní sluníčko přerušily během dne dvě přeháňky a omezily vzdušný provoz. Seskočil alespoň jeden parašutista. Odměny za účast na pochodu - opět obměněná kartička "Průkaz Sloupenského turisty" a pro děti medaile. Už počtvrté jsme přilákali víc než tisíc pochodníků. 1045. A to navzdory propršenému předchozímu dni. Velký dík organizátorům za pevné nervy ve vytrvalém dešti při přípravě.

foto

 

pochod Sloupenskými lesy

Další informace