Mírový pochod 1978

4. ročník

Mírový pochod Sloupenskými lesy

9. května 1978

V pondělí ve 13:00 se vydalo 16 členů turistického odboru značit trasu 4. ročníku pochodu. Celý den drobně mžilo. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna označila 15km a druhá 25km. Označili jsme ji fáborky a na místa kde, byly nějaké zajímavosti z historie naší vesnice, jsme dávali poutače s textem o tom místě. Vrátili jsme se asi v 18:00 hodin celí promáčení, ale spokojeni, že jsme celou trasu označili.

Druhý den ráno zase pršelo, ale na hřišti bylo živo, přijeli i turisté z okolních měst. Každý účastník se dal zapsat a dostal plánek trasy. V osm hodin bylo zahájení. Nejdříve vedla trasa k Remkově lípě, která se slavnostně zasadila na počest našeho prvního kosmonauta. Potom se každý účastník vydal na trasu.

trasy:

pěší - 15, 25 km

Trasa vedla přes Končiny, Vlčkov, 15km a 25km ještě dále do Mandle a zpět na hřiště. Ve Vlčkově na náměstí bylo občerstvení a zdravotní služba. Každý účastník dostal pamětní medaili. Na hřiště se vrátili všichni promočeni, ale čekal na ně horký čaj a pocit, že udělali něco dobrého pro své zdraví. Pochodu se zúčastnilo 275 turistů. Mírový pochod byl velmi pěkný a trasa dobře připravena, škoda že nám nepřálo počasí. Jistě by se sešlo více účastníků.

fotky:

 

pochod Sloupenskými lesy

Další informace