Sloupenskými lesy 2015

41. ročník turistického pochodu

Sloupenskými lesy

8. května

Již od rána 7. května panoval na hřišti a v okolí čilý ruch. Přípravy probíhaly s vidinou krásného počasí ve velkém stylu. Oproti minulým rokům jsme například mohli nově využít další plochu k parkování.

V samotný den pochodu jsme od rána očekávali nápor milovníků pohybu. Předpoklad se vyplnil. Sice později, po deváté hodině, ale vrchovatě. Přišlo 1292 pochodníků.

trasy:

pěší - 8, 15, 25, 40 km

cyklo - 20, 40, 60, 80 km

Své vyznavače si našly všechny námi připravené trasy, včetně "speciálních" cyklo 40 i pěší 40. Kontroly s občerstveními byly U sv. Antoníčka a na okraji lesa nad Vesničkou. Byl krásný, slunečný den. Nejen alergici si užili pylovou bouři z vydatně kvetoucích smrků. Na hřišti v průběhu dne probíhal doprovodný program. Hrála skupina Betty, vystoupil kouzelník, přijely historické motorky, vystavené byly kočárky a skákalo se na hradě.

foto

 

z denního tisku 7.5 :

Orlickoústecko se stane opět o prodlouženém víkendu cílem fanoušků pěší i cyklistické turistiky. V pátek vyrazí turisté od školy ve Sloupnici na Litomyšlsku na Pochod sloupenskými lesy. Jedenačtyřicátý ročník nabízí 8,15 a 25 kilometrové trasy i speciální, 40 kilometrů dlouhou, rozloženou na dva dny s názvem "Od vlaku ku vlaku". Cyklisté budou mít před sebou trasy v délce 20, 60 a 80 kilometrů. V sobotu startuje o dva ročníky starší a tradičně početnější pochod Přes tři hrady...

 

pochod Sloupenskými lesy

Další informace