Sloupenskými lesy 2016

42. ročník turistického pochodu

Sloupenskými lesy

8. května 2016

Letošní pochod doprovázelo už po několikáté krásné slunečné počasí. Především díky tomu jsme mohli přivítat 1299 účastníků. Lidé a lenost se osmého května ve Sloupnici neshodují. Proto jsme připravili trasy:

pěší - 8; 15; 25; 40 km

cyklo - 20; 40; 60; 80 km

Nejkratší pěší trasu jsme tentokrát doplnili zkratkou pro kočárky a stanovištěm s hrami na Šuráňkově kopci. Tradiční kontroly s občerstveními byly U sv. Antoníčka a na kamenici pod Vilámovským kopcem. Značení tras fáborky jsme zkusili doplnit sprejem, kvůli nenechavcům, kteří se stále pokouší komplikovat orientaci na pochodu ostatním.

Stále větší oblibu si získává orientační cyklo 40.

Pěší 40 opět jako jediná Sloupnicí procházela.

Na hřišti hrála country skupina Sešlost, vystoupila skupina historického šermu Tartas a zájemci se mohli svézt psím spřežením. K doplnění energie byla připravena gulášová polévka, maso z udírny a párky z udírny nebo z rohlíku. K suvenýrům z keramiky, pohledům obce a turistické vizitce přibylo ještě tričko. Náš pochod roste nejen počtem účastníků, ale i snahou organizátorů. Tak uvidíme se příště?

fotky

obsáhlá reportáž z největší akce v obci otištěná ve Sloupnickém pelmelu v červnovém čísle 2016:

* Když už jsem v tom děkování, patří se poděkovat i turistům za zdařilé uspořádání tradičního POCHODU SLOUPENSKÝMI LESY, kterého se letos zúčastnilo téměř 1300 pochodujících i cykloturistů.

pochod Sloupenskými lesy

Další informace