Sloupenskými lesy 2017

43. ročník turistického pochodu

Sloupenskými lesy

8. května 2017

Pochod sloupenskými lesy

Ačkoliv to s počasím před pochodem nevypadalo vůbec dobře, jelikož panovaly obavy z příchodu dešťů, dopadlo vše, jak jsme zvyklí – za krásného počasí si davy turistů užily svých pár kilometrů. 43. ročník si opět dokázal najít své oddané fanoušky, ba co víc stále jich přibývá! Za což jsme vděčni.

K této akci již neodmyslitelně patří hudební doprovod. Letos nám pro radost i k tanci hrála skupina Modrý den. Nesmíme také zapomenout na Ivana Mládka, který nám každoročně vykouzlí úsměvy na tvářích – děkujeme! Součástí odpoledne na hřišti byl i další doprovodný program. Děti si mohly zadovádět na skákacím hradě, pozorovat z blízka dravého ptáka, či porovnat naše hory (v podobě modelů) se světovou konkurencí. Dospěláci se povozili v kočáře s koňským spřežením, mohli si rozšířit znalosti v podobě zajímavých kvízových otázek, obdivovat nové záchody, nebo jen tak odpočívat a mžourat do sluníčka s pivem v ruce.

Je zřejmé, že není daleko den, kdy přivítáme dvoutisícího účastníka. Proto nám všem přeji, ať to dál „šlape“.

pd

pěší trasy: 8; 15; 25; 40 a hvězdicová

cyklo trasy: 20; 40 orientační; 60; 80 a hvězdicová

Na pěších trasách byly zřízeny kontroly s občerstveními a výhledy. Pro 15; 25 a 40 km U Zhoře a pro 8 km nad Vlčkovem. Účast na pochodu 1635 osob.

fotky

 

pochod Sloupenskými lesy

Další informace