Sloupenskými lesy 2018

44. ročník turistického pochodu

Sloupenskými lesy

8. května 2018

Přípravy pochodu začaly s předstihem výběrem pěších tras. Nápady jsme si ověřili v terénu a to bylo naposledy, kdy jsme byli spokojení. Objevili se dopravní značky a s nimi uvědomění: Vždyť na Hrádku se bude dělat kanalizace. Můžeme tam vést pochod? Prý ano, ale kolem turistické značky bude probíhat těžba dřeva. Dostali jsme doporučení na dobrou změnu trasy. Fajn. Tak podklady do tisku a trasy jsou vyřešeny. A pak, dvě z cest, „se“ rozoraly. V době, kdy nebyla žádná možnost cokoli změnit. V tu chvíli se objížďka kvůli kanalizaci na Horní Sloupnici jevila jako drobnost. Cyklo trasy se ještě podařilo poupravovat, jen jsme je nestihli vložit na stránky, jak bylo zvykem. Proznačili jsme úseky pěších tras, proznačili jsme objížďky po vsi až ke hřišti a celkově dodělali vše nezbytné, co jsme mohli.

Osmého bylo od rána nádherné počasí a tak jsme všichni tušili, že přijde spousta lidí. Bylo jich 1453 a mohli si zaskákat v nafukovacím hradě, poslechnout si písničky skupiny Modrý den, podívat se na kouzla, na stabilní motor, nebo si připomenout některé historické události ve Sloupnici, při příležitosti výročí „100 let republiky 1918-2018“. Svůj poučný stánek měl Besip, opět se prodávali rukodělné šperky, suvenýry pochodu a spousta občerstvení pro všechny zájemce.

Trasy:

Pěší – 8, 15, 25, 40 průchozí a hvězdicová

Cyklo – 20, 40 orientační, 60, 80 a hvězdicová

Kontroly s občerstveními jsme umístili ke kapli v Končinách a na rozcestí U štěstí nad Hrádkem. Za nejvzdálenější účastníky si troufneme označit skupinku turistů z Chomutova. I přes komplikace při přípravě se, historicky druhý největší Sloupenský pochod vydařil. Tak snad nakonec můžeme být spokojení.

fotky

 

pochod Sloupenskými lesy

Další informace