BTZM 1978

značení trasy BTZM

V neděli 2. dubna 1978 se ve 13:00 hodin sešlo 11 členů turistického odboru na hřišti ke značení trasy na místní kolo Branně turistického závodu mládeže. Označili trasu, která celá vedla lesem. Dále připravovali také brannou část soutěže, která se skládala z těchto úkolů. Bylo to určování vzdálenosti, přechod kladiny, plížení, hod granátem, přechod lanové kladiny, určování azimutu jen pro starší kategorii, čtení topografických značek, určování obrysu států, vázání uzlů, přelez překážky pro starší 2 m, pro mladší 1 m, určování rostlin a zdravotnictví. I když nám trochu pršelo, byla to krásná procházka lesem a také jsme si užili dosti legrace.

BTZM

V sobotu 8. dubna ve 14:00 hodin se konal závod BTZM. Sešlo se 19 členů TOMu. Bylo 8 hlídek po 2 závodnících a 1 hlídka po 3 závodnících. Bylo 9 stanovišť, na kterých byli členové turistického odboru a dohlíželi na správnost úkolů soutěžících. Hlídky se vypouštěli po sobě za 5 minut. Byly rozděleny na starší a mladší hlídky. Tři členové TOMu získali odznak 100 jarních kilometrů. Všichni soutěžící byli odměněni cenami a diplomem. Závod byl pěkný i počasí nám přálo. nejlepší hlídka se zúčastní okrasního kola BTZM.

fotka:

akce a události 1978