Krkonoše 1977

zájezd do Krkonoš

20. srpna 1977

Dne 20. srpna jsme uspořádali zájezd do Krkonoš ve spolupráci se Svazem žen z Horní i Dolní Sloupnice.

Zájezdu se zúčastnilo 46 turistů. Vedoucí zájezdu L. Chaloupka prováděl cestou do Pece pod Sněžkou výklad všech památkových míst. V Peci pod Sněžkou jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla pěšky do Špindlerova Mlýna. Za vekého deště tato 23 členná skupina ušla 21 km. Druhá skupina pod vedením M. Nováka odjela do Jánských lázní, kde si prohlédla lázně a vyjela lanovkou na Černou horu. Byla zde velká mlha a bylo vidět asi na 10 metrů. Potom jsme odjeli do Špindlerova Mlýna a tam si prohlédli celý sportovní areál. Zde jsme se sešli i s druhou skupinou a odjeli společně domů. S občerstvením a zábavou jsme celý zájezd ukončili v Uhersku v pohostinství, kde nám zahrál na harmoniku Šejbl.

pěší 1977